Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract suspendat ptr doi ani de zile
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract suspendat ptr doi ani de zile

Va rog sa ma ajutati si pe mine cu un raspuns.Un salariat la o institutie(bugetara) are dreptul legal de a solicita suspendarea contractului de munca pentru o perioada de doi ani de zile.???
Si daca acest lucru este posibil dupa expirarea termenului de doi ani daca salariatul nu se mai intoarce,care este modalitatea de desfacere a cim