Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... indemnizatie crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

indemnizatie crestere copil

Buna ziua
Am o prietena caare a nascut copilul pe data de 17.09.2016 prematur , la 6 luni jumatate . Are o vechime de 9 luni la locul de munca , urma sa faca anul pe data de 02.12.2016. In ultimii doi ani are doar aceste 9 luni vechime. Exista vreo posibilitate sa beneficieze de indemnizatie crestere copil?
Va multumesc frumos pentru raspunsuri.