avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 907 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... indemnizatie crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

indemnizatie crestere copil

Buna ziua
Am o prietena caare a nascut copilul pe data de 17.09.2016 prematur , la 6 luni jumatate . Are o vechime de 9 luni la locul de munca , urma sa faca anul pe data de 02.12.2016. In ultimii doi ani are doar aceste 9 luni vechime. Exista vreo posibilitate sa beneficieze de indemnizatie crestere copil?
Cel mai recent răspuns: Hildegarde , utilizator 17:52, 20 Septembrie 2016
Va multumesc frumos pentru raspunsuri.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Despre indemnizatie ccc simonaoti simonaoti Buna ziua, mam angajat in 27 septembrie 2011 in 7 iunie am nascut ,la 37 de saptamani la alea 12 luni pt indemnizatie se pune si concediu prenatal si posnatal ... (vezi toată discuția)
Indemnizatia de crestere copil, probleme cu vechimea Bodrea Bodrea Buna ziua am si eu o intrebare eu mam angajat pe 01 08 2016 si am nascut de curand in data de 15 06 2017 bebe a venit mai tepede fiind prematur as vrea sa ... (vezi toată discuția)
Indemnizatia de crestere a copilului andreea123223 andreea123223 Buna ziua. Sunt angajata din data de 15 oct 2018 , in luna iulie,august ,septembrie nu am avut nici un status,dar inainte eram studenta la zi la facultate timp ... (vezi toată discuția)