Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... calomnie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

calomnie

Locuiesc la etajul 10, iar presedintele blocului m-a informat ca o persoana care locuieste la etajul 8 ma acuza ca "scutur mizerii de la pisica" pe fereastra de la bucatarie si are si martori in privinta asta. Mentionez ca mai bine de 10 ani nu a fost nici o problema, avand doua pisici, ci a inceput anul acesta cand, dupa ce a decedat una dintre ele, am luat alta de pe strada si am devenit "vedete". Ce ma deranjeaza e ca sunt acuzata pe nedrept, pentru ca nu scutur niciodata nimic pe ferestre! Ce pot face? Multumesc
Daca nu este adevarat, ignorati.
Nici măcar nu prea pare sa fie calomnie asa ceva.

Expuneți la avizier ca nu aruncați mizerii de la pisica pe fereastra și ați lămurit amiabil problema.
Incercati sa aveti o discutie cu persoana care v-a acuzat, sa clarificati problema si sa incheiati acest conflict amiabil.