avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1303 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Cum afecteaza neplata contributiei la pensie de catre ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Cum afecteaza neplata contributiei la pensie de catre angajator?

Am vazut pe forum ca anii in care nu s-au platit contributiile de catre angajator se pun la pensie!
Intrebarea mea este cum se calculeaza cuantumul punctului de pensie pentru perioada neplatita(cazul meu 5 ani), si daca influenteaza in minus valoarea pensiei?
Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 13:17, 23 Septembrie 2016
S-a dat un astfel de raspuns aici;


www.avocatnet.ro/content/for...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recalculare pensie ciprinel ciprinel Buna seara.Explicati-mi va rog anii lucrati in italia in perioada 2002-2005(cu plata contributiilor platite)se iau in calcul pentru recalcularea pensiei ... (vezi toată discuția)
Taxa de poluare jacquelline jacquelline As dori sa stiu daca pentru a da in judecata DGFP-ul si Prefectura se plateste taxa de timbru si cum se calculeaza (vezi toată discuția)
Recalcularea pensie limita de virsta. sina_13 sina_13 buna ziua, stie cineva cum pot proceda la recalcularea pensiei la limita de virsta , asa cum este prevazut in Legea pensiilor si in normele sale de aplicare, ... (vezi toată discuția)