Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Cum afecteaza neplata contributiei la pensie de catre ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Cum afecteaza neplata contributiei la pensie de catre angajator?

Am vazut pe forum ca anii in care nu s-au platit contributiile de catre angajator se pun la pensie!
Intrebarea mea este cum se calculeaza cuantumul punctului de pensie pentru perioada neplatita(cazul meu 5 ani), si daca influenteaza in minus valoarea pensiei?
Va multumesc!
S-a dat un astfel de raspuns aici;

www.avocatnet.ro/content/for...