Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... Procedura adresare la CEDO
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

Procedura adresare la CEDO

Buna seara. Asi dori sa cunosc care este procedura de adresare a unei persoane nemultumite de o sentinta a instantelor romane, la CEDO. Care sunt conditiile si cerintele?
Vedeti discutiile si articolele de mai jos :

www.avocatnet.ro/content/for...

Ce trebuie să știe cetățenii români când apelează la CEDO
www.avocatnet.ro/content/art...

Din 2014 se schimba modul de intocmire a unei cereri CEDO. Cum vei putea da statul in judecata incepand de anul viitor?

www.avocatnet.ro/content/art...

Cum poti da statul in judecata la CEDO, daca ti-au fost incalcate drepturile
www.avocatnet.ro/content/art...