avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 445 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... Procedura adresare la CEDO
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

Procedura adresare la CEDO

Buna seara. Asi dori sa cunosc care este procedura de adresare a unei persoane nemultumite de o sentinta a instantelor romane, la CEDO. Care sunt conditiile si cerintele?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 20:45, 23 Septembrie 2016
Vedeti discutiile si articolele de mai jos :

www.avocatnet.ro/content/for...

www.avocatnet.ro/content/for...

www.avocatnet.ro/content/for...


Ce trebuie să știe cetățenii români când apelează la CEDO
www.avocatnet.ro/content/art...

Din 2014 se schimba modul de intocmire a unei cereri CEDO. Cum vei putea da statul in judecata incepand de anul viitor?

www.avocatnet.ro/content/art...

Cum poti da statul in judecata la CEDO, daca ti-au fost incalcate drepturile
www.avocatnet.ro/content/art...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cedo - proces penal in ungaria doru112233 doru112233 buna ziua,daca intr-un proces penal in ungaria nu mi-au fost respectate drepturile,pt sa fac plangere la cedo doar dupa am atacat toate caile de atac,respectiv ... (vezi toată discuția)
Cedo Maria_1980 Maria_1980 Se poate face plangere la CEDO impotriva unei hotarari definitive de la ICCJ, in urma unui proces penal, si daca da in cat timp s-ar solutiona? Multumesc! (vezi toată discuția)
Dauna morala 100.000 euro accident auto tdrlau tdrlau am fost implicat in 2011 intr un accident auto ca sofer al masinii care a accidentat doua persoane un baiat in varsta de 18 ani si o fetita de 15,in urma ... (vezi toată discuția)