Forum Discuţii juridice Forumul specialiştilor - index al ... iluminatul stradal
Discuție deschisă în Forumul specialiştilor - index al legilor aplicabile unor cazuri din practica judiciară

iluminatul stradal

Buna ziua,

Va rog sa ma ajutati cu un sfat. Pe strada unde locuiesc, satul Dumitrana care apartine de Primaria Magurele, nu exista stalpi de iluminara stradala. Este bezna si in fiecare seara trec prin intuneric, o parte este doar camp, am scris primarului a promis ca va face va drege, dar este inadmisibl asa ceva, sa mergem femei, copii in intuneric total, se fura seara din curti, ne pot talharii in camp, oamenii astia, consilierii si primarii nu realizeaza pericolul. Ce pot face cui ma pot adresa si in ce mod, Curtii de conturi, sau carui organ abilitat sa faca verificari sa ii arda pe cei care se folosesc de banii romanilor. Multumesc.
Buna ziua !
Indiferent unde o sa va adresati cu petitii / solicitari , problema nu poate fi rezolvata decat la nivelul autoritatilor administratiei publice locale ( Consiliul local si primar) . Pe cale de consecinta , nu puteti decat sa continuati demersurile dvs. , eventual printr-o mobilizare a tuturor cetatenilor interesati menita a crea o presiune suplimentara ( necesara se pare) , care sa determine efectuarea lucrarilor / investitiilor necesare .
Succes !