Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Dare spre folosință apartament - contract de comodat
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Dare spre folosință apartament - contract de comodat

Întrebare: dacă am dat spre folosință apartamentul prin contract de comodat, Fiscul mă poate trage la răspundere pentru ceva ?
Nu. Comodatul este cu folosinta gratuita, deci nu incasati nimic si nu aveti impozit de achitat.
Mulțumesc pentru răspuns.