avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 216 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Dare spre folosință apartament - contract de comodat
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Dare spre folosință apartament - contract de comodat

Întrebare: dacă am dat spre folosință apartamentul prin contract de comodat, Fiscul mă poate trage la răspundere pentru ceva ?
Cel mai recent răspuns: ContSters404501 , utilizator 22:18, 29 Septembrie 2016
Nu. Comodatul este cu folosinta gratuita, deci nu incasati nimic si nu aveti impozit de achitat.
Mulțumesc pentru răspuns.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna seara, pot achita un rca cu cardul firmei (srl), daca am ... mariustz mariustz Buna seara, Pot achita un RCA cu cardul firmei (SRL), daca am contract de comodat intre mine si firma pentru folosinta autovehiculului? Factura si ... (vezi toată discuția)
Închirierea unor echipamente cu contract de comodat este un act de evaziune fiscală, sau nu ? mboncalo mboncalo Buna ziua. Daca inchiriez anumite echipamente , printr-un contract de comodat, se npoate numi sau evaziune fiscala sau alt tip de infractiune ... (vezi toată discuția)
Contract de comodat auto prd_nicolae prd_nicolae in vederea deducerii cheltuielilor cu combustibilul pentru un contract de comodat auto este necesara notarizarea acestuia?:( (vezi toată discuția)