Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Reziliere contract telefonie mobila
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Reziliere contract telefonie mobila

Doresc sa reziliez un abonament de telefonie aflat in perioada contractuala.Se mai plateste acea taxa de reziliere ? Am auzit ca intra in vigoare de la 01.10.2016 o ordonanta sau lege care interzice aceasta taxa ! Aveti idee despre ce este vorba ?
Va multumesc !
Dacă v-ați asumat prin contract trebuie să plătiți.