Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... bunurile persoanei puse sub inderdictie judecatoreasca
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

bunurile persoanei puse sub inderdictie judecatoreasca

buna ziua,va rog sa-mi spuneti ce se intampla sau cui revin bunurile mobile
si imobile ramase in urma decesului unei persoane pusa sub interdictie
judecatoreasca,daca acesta a avut un tutore numit de instanta, dar alta persoana
decat membrii familiei ...?
va multumesc,
mostenitorii legali . Sot, copii....depinde ce rude a avut.