Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... lndemnizatie crestere copil da sau nu? Acte necesare!
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

lndemnizatie crestere copil da sau nu? Acte necesare!

Buna ziua..situatia mea este urmatoarea...eu am lucrat la o societate cu contract determinat din octombrie 2014 pana la sfarsitul lunii ianuarie cand nu mi-a mai fost prelungit contractul.de la inceputul lunii februarie am inceput sa fiu asigurata pe baza facultatii.La sfarsitul lunii mai am inceput sa primesc concediu prenatal care a durat cu tot cu cel postnatal pana la inceputul lunii septembrie.Intre timp am depus dosarul pentru indemnizatie cu actele aferente : copie buletine ambii parinti, copie certificat casatorie, concediile medicale si adeverinta, adeverinta de la locul de munca, adeverinta de la facultate...doar ca intre timp ma suna doamna de la indemnizatii si incepe sa imi spuna ca am incurcat-o rau cu dosarul meu...ca ii mai trebuie contractul de munca, decizia de incetare...intrebarile mele sunt..intr-un final o sa beneficiez de indemnizatie??si de ce acte am nevoie mai exact?
Veti beneficia de indemnizatia pentru CCC insa ar fi trebuit sa vi se spuna de la inceput dela Primarie ce acte mai trebuie la dosar .