Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Plata cotizatie pensie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Plata cotizatie pensie

Buna ziua,

Lucrez la o firma cu contract de munca de unde incasez un salariu, iar in paralel mai prestez un serviciu pentru o alta firma. Va rog sa-mi spuneti daca este legal ca cotizatia pentru pensie sa fie oprita din amble surse de venit?
Va multumesc.
Da, este legal sa vi se retina contributiile din ambele locuri de munca.