avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1027 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Plata cotizatie pensie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Plata cotizatie pensie

Buna ziua,

Lucrez la o firma cu contract de munca de unde incasez un salariu, iar in paralel mai prestez un serviciu pentru o alta firma. Va rog sa-mi spuneti daca este legal ca cotizatia pentru pensie sa fie oprita din amble surse de venit?
Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:54, 7 Octombrie 2016
Da, este legal sa vi se retina contributiile din ambele locuri de munca.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Doua contracte de munca. simi7705 simi7705 Buna ziua.Numele meu este Simona. Va rog sa ma ajutati si pe mine cu un raspuns intr-o problema. Sunt angajata in prezent cu contract de munca pe perioada ... (vezi toată discuția)
Contractele si asociatiile de proprietari simoalin simoalin Buna ziua, Am urmatoarea situatie: -Asociatie de proprietari cu: -Presedinte / contract de mandat -Cenzor / contract de mandat ... (vezi toată discuția)
Care sunt obligatiile mele de plata expuse in mesajul de mai jos? brifing brifing Buna ziua! Sunt pensionara limita de virsta. Lucrez part time cu statutul de ANGAJAT la 2 firme. Pt. una program de 1 ora si la alta program de 2 ore. La ... (vezi toată discuția)