Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Repartitoare caldura obligatorii?
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Repartitoare caldura obligatorii?

Buna ziua, vreau si eu sa stiu daca repartitoarele de caldura sunt obligatorii din 2017?Anul trecut asociatia de locatari a renuntat la repartitoare si a fost chiar mai ieftin decat cu reparatitoare, anul acesta administratorul a spus ca este obligatoriu dar nu a specificat vreo hotarare sau vreo lege!Multumesc anticipat!
Atrag atentia ca legea respectiva te obliga sa montezi repartitoarele, nu sa le folosesti.
Iar dumneavoastra le aveti daja montate asa ca va incadrati in lege.