Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Imputernicire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Imputernicire

Buna seara,
o intrebare scurta, va rog: la intocmirea unei imputerniciri la notariat trebuie sa fie ambele parti? Si cel care face si cel care primeste imputernicirea?
Va multumesc
Buna seara,
De preferat DA dar macar cel care imputerniceste sa aiba TOATE datele celui imputernicit
Este suficient să fie prezent doar cel care dă procura (mandantul). Acesta trebuie să aibă datele complete și corecte ale mandatarului.
Adrian ALBU, Avocat