Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Reprezentare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Reprezentare

Poate o asociatie de proprietari sa fie REPREZENTATA in justitie in conditiile in care nu are presedinte (are un imputernicit din dec.2014), nu are
comitet executiv, nu are cenzor?
Imputernicitul nu raspunde de nimic, afirma ca nu stie! Este fost
membru al C.EX pe care l-a demis in 2014, cu presedinte cu tot, pentru ca au disparut fondurile.
In instanta se prezinta un avocat. Adresa asociatiei. este adresa cabinetului avocatului, nu adresa asociatiei. Daca presedinte nu exista, cu cine a semnat avocatul? Este el reprezentant al asociatiei? In baza carui document?
Alte amanunte:
Asociatia a angajat o firma pt administrare. NU se pot rezolva
problemele: Imputernicitul nu vrea pt ca afirma el insusi ca nu stie legea 230/2007, administratorul nu vrea ca nu este presedinte, contractul intre Firma de administrare. si "nu se stie cine" este SECRET!
Se poate invoca exceptia lipsei de reprezentare in proces, ca intervenient
in nume propriu?
Buna seara,
Da! dar va satuiesc sa va angajati un avocat care sa va sprijine.
Buna seara,
Inteleg ca este dificil de argumentat cu sanse de izbanda. Mi se pare frumos!