Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu medical in timpul preavizului
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu medical in timpul preavizului

Multumesc pentru raspunsuri :). As vrea sa stiu si in cazul in care este concediu medical pentru copil minor ( baitelul este bolnavior si nu imi doresc prelungirea preavizului) este aceasi situatie,se prelungeste preavizul?

Multumesc.
Da, se prelungeste durata preavizului si in situatia mentionata de dvs.