avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 745 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu medical in timpul preavizului
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu medical in timpul preavizului

Multumesc pentru raspunsuri :). As vrea sa stiu si in cazul in care este concediu medical pentru copil minor ( baitelul este bolnavior si nu imi doresc prelungirea preavizului) este aceasi situatie,se prelungeste preavizul?

Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:54, 23 Octombrie 2016
Da, se prelungeste durata preavizului si in situatia mentionata de dvs.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediul medical prelungește termenul de preaviz? Alexandra_Irimia Alexandra_Irimia Bună ziua, M-ați putea ajuta, vă rog, cu următoarea informație: concediul medical prelungește termenul de preaviz? (vezi toată discuția)
Indemnizatie pentru cresterea copilului orsolya orsolya Buna, Am revenit cu o intrebare. Ieri mi s-a confirmat ca un concediu medical suspenda perioada de preaviz chiar si in cazul in care am mi-am semnat ... (vezi toată discuția)
Concediu medical in preaviz disponibilizare yyducu yyducu Buna ziua Sunt in perioada preavizului pentru disponibilizare si doresc sa stiu daca fiind abia operata si avand nevoie de ingrijire medicala cu un concediu ... (vezi toată discuția)