Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... tranzactie eronata - remedii
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

tranzactie eronata - remedii

La un proces civil am incheiat tranzactie pe dezbaterea succesiuni.
In tranzactia semnata si depusa la dosar s-au gresit cotele de pe urma parintilor, eu ramanad unic mostenitor. Pronuntarea este amanata. Cum pot sa rectifiv eroarea cu privire la cote? Am cale de atac ? Multumesc.
Solicitati repunerea cauzei pe rol pt a depune o tranzactie corecta.
Multumesc, solicit repunerea cauzei pe rol, dar a avut termen de pronuntare pe 18.10.2016,inca nu apare solutia pe net, e posibil sa se fi pronuntat. Mai pot solicita repunerea pe rol daca s-a pronuntat?