Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cesiune de creanta
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cesiune de creanta

Buna ziua,

Am un camion in leasing si taxa mediu a platit-o finantatorul, Raiffeisen in cazul nostru. La randul lor raiffeisen mi-a facturat aceasta taxa...deci, eu am suportat-o.Acuma vreau sa-mi recuperez taxa si Raiffeisen imi cere sa semnez o cesiune de creanta insa sa suportam costul onorariului notarial. Ce sa fac?
Ok...vad ca nimeni nu ma poate ajuta...atunci cum imi pot recupera taxa de mediu in cazul meu? Masina e leasing si finantatorul a platit-o, acesta la randul lui facturandu-mi-o mie...de drept eu trebuie sa recuperez acesti bani intrucat eu i-am platit. Raiffeisen spune ca nu pot sa-i recuperez. Ce sa fac? Multumesc.