Forum Discuţii juridice Executare silită Contract credit online nesemnat
Discuție deschisă în Executare silită

Contract credit online nesemnat

Un contract online cu un ifn nesemnat poate fi executat pentru neplata dacă ifn respectiv a omis asta?
Daca ati urmarit in Mass Media in zilele trecute ,un Bucurestean a castigat un proces impotriva celor de la Viva Credit pentru ca a fost executat silit de catre acestia.
Intre cele doua parti nu se semnase nici un contract fizic,ci doar sa completat un formular online .

Un contract ca sa fie valabil trebuie sa fie datat si semnal OLOGRAF
Instantele au anulat executarea silita pentru un credit luat online. Așadar, atacați în termen executarea silită și invocați acest aspect.