Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Modul de impartire a facturii pentru lift
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Modul de impartire a facturii pentru lift

Sunt administrator si as dori un sfat din partea dvs:
-conform legii, stiu ca factura pentru intretinerea liftului se imparte pe cpi.
Daca in cadrul AG, se stabileste ca aceasta factura sa se imparta pe nr de persoane, este ilegal?
Am un proprietar care doreste acest lucru.Blocul este nou, dat in folosinta de curand, iar prima factura am impartit-o pe nr de persoane, pt a fi un echilibru intre cei care locuiesc singuri,o singura persoana, si cei care sunt mai multi membri in famile cu aceeasi cpi.
Va multumesc.
Conform legii, am repartizat cheltuielile cu mentenata liftului pe cota parte indiviza. In schimp, un proprietari invoca Art 82, unde cheltuielilie sunt trecute pe nr de persoane. Dar si la art 85, se prevede pe cota parte indiviza. Atunci, ce diferenta ar fi intre aceste 2 art?
Multumesc
Conform legii, am repartizat cheltuielile cu mentenata liftului pe cota parte indiviza. In schimb, un proprietar invoca Art 82, unde cheltuielile sunt trecute pe nr de persoane. Dar si la art 85, se prevede pe cota parte indiviza. Atunci, ce diferenta ar fi intre aceste 2 art?
Multumesc.
V-am răspuns deja, pe celalalt subiect pe care l-ați deschis.
Am vazut, va multumesc.