Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Avizare contract de cumparare masina
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Avizare contract de cumparare masina

Buna ziua,
Ma confrunt cu urmatoarea problema: am vandut masina mea in alt judet. Am predat certificatul fiscal la cumparator! El sustine ca fara avizarea contractului de vanzare cumparare de catre primaria(taxe si impozite) nu poate sa transcie masina. iar primaria nu vrea sa avizeze nici intr-un fel contractul!
Buna ziua,

Primaria sau mai exact directia locala de impozite si taxe trebuie sa va scoata din evidentele fiscale. Se completeaza fisa de inmatriculare auto de catre vanzator, se vizeaza de directia locala de la domiciliul vanzatorului, iar cu aceasta fisa cumparatorul isi inmatriculeaza autovehiculul.
Multumesc!