Forum Discuţii juridice Executare silită rang ipoteca
Discuție deschisă în Executare silită

rang ipoteca

Ce se intampla daca intr-un contract de ipoteca nu este trecut rangul ipotecii?
Daca este singura ipoteca este de rang I. Urmatoarele vor fi de rang II si III. Chiar daca nu scrie se vede dupa data autentificarii contractului de ipoteca.
Si pentru creditele Prima casa cu ipoteca de rang 1
In general trebue s aveti acordul primului creditor sa ipotecati a doua oara.