Forum Discuţii juridice Executare silită firma recuperare,care sunt pasii?
Discuție deschisă în Executare silită

firma recuperare,care sunt pasii?

buna ziua,o mica intrebare scurt si la obiect:
-am cerut companiei de recuperare contractul de cesiune intre ei si orange.acestia nu vor sa l arata in temeiul ca eu sunt terta persoana si n am dreptul asta dar cu ei nu am incheiat nici un contract.intrebarea este care sunt pasii care o sa i urmeze,o sa se ajunga la poprire,apoi ma duc in termen de 2 sapt sa contest poprirea si sa cer contractul de cesiune in instant.sunt obligati sa l arate? trebuie sa achit si cheltuielile judecatoresti daca sunt de acord sa achit doar suma din contract?
Daca trece la poprire formulati contestatie la executarea silita si solicitati anularea executarii invocand si faptul ca,in calitateanta de debitor trebuia sa vi se comunice cesiunea de creanta.
dar cheltuielile fina le voi suporta eu?