Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu prenatal
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu prenatal

concediu prenatal .astazi am fost sa depun dosarul pentru concediu prenatal la casa de asigurari bucuresti in prealabil am sunat la ei sa ma interesez de acte ce acte am nevoie, am avut contract pe perioada detarminata pana pe 15 septambrie 2016 s a prelungit pana pe 30 sep. 2016 apoi s a incheiat de acord comun cu litera b acum cei de la acsa de asigurari imi zic ca nu pot sa beneficiez de banii pe concediu prenatat cele 126 de zile ca incetarea contractului a fost facuta in baza art b de acord comun . intrebarea mea e ce e de facut, mentionez ca incepand cu data de azi 7 10 2016 am concediu prenatal dat de doctor?
am citit pe internet ca nu are cum sa-mi faca un contract nou luna asta, noiembrie deoarece incepand cu data de 7 nov sut intrata in concediu prenatal. Ce e de facut in acest caz sa beneficiez totusi de banii pe concediu ca in momentul asta casa de asigurari nu are cum sa mi dea contractul de la firma fiind incheiat cu liatera b de cord comun?