avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 597 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Activitate firma in afara Romaniei
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Activitate firma in afara Romaniei

Am înființat o firma cu obiect de activitate principal -activități de intermediere cu petrol brut.Toata activitatea firmei se desfășoară in afara României. Din punct de vedere legal firma ce elemente legale ar trebui sa posede pt a-si desfășura activitatea?
Cel mai recent răspuns: Irina Pricop , Consilier juridic 13:52, 8 Noiembrie 2016
Fiti mai clar. La ce anume va referiti?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Operații in afara tarii rusu ioan rusu ioan Am înființat o societate care are ca activitate de baza intermedierea comerțului cu petrol brut Doresc sa stiu de ce am nevoie pt buna si legală ... (vezi toată discuția)
Firma de curatenie danilis danilis Buna seara.sunt interesata sa deschid o firma de curatenie dar cu desfasurarea activitatii in strainatate .e posibil sa am o firma de curatenie cu personal din ... (vezi toată discuția)
Cum poate intra o persoana in societate comerciala? florin sebastian florin sebastian [b][b]SC YYY srl [/b]din municipiul ZZZ, judetul WWW[/b], are ca actionari doua [b]persoane: A si B.[/b][i]Precizez ca persoana B este si administratorul ... (vezi toată discuția)