Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Impacare, mediere, clasare, parte vatamate decedata
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Impacare, mediere, clasare, parte vatamate decedata

De pót sa fac daca a decedat partea vatamate? Ma intereseaza latura penala! Pót sa obtin o clasare daca ma impac cu succesorul partii vatamate? Sau daca inchei un acord de mediere cu succesorul? De solutii ám? Nimic? Voi fi condamnat?
Despre ce infractiune este vorba ?
Inselaciune.Deci impacarea sí acordul de mediere inlatura raspunderea penala.Ceea de ma intereseaza este daca instanta va accepta impacarea sau acordul de mediere incheiat cu succesori?
Nu gasesc nici un text de lege in acest sens