avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 790 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Certificatul de naștere
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Certificatul de naștere

Am pierdut un certificat de naștere, am solicitat eliberarea altuia, apoi l-am găsit pe primul. Întrebarea este dacă emiterea celui de-al doilea l-a anulat automat pe primul.
Cel mai recent răspuns: Ares-3 , moderator 10:20, 9 Noiembrie 2016
Da, primul a fost anulat. N-ar fi rau sa-l duceti la Starea civila.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Anulare duplicat certificat de nastere obtinut fraudulos Martonze Martonze Am mai dezbatut aceasta problema in alt topic. Functionara de la Primarie care tine registrul mi-a relatat telefonic ca nu este nici un impediment in a exista ... (vezi toată discuția)
Certificat de nastere al copilului cu parinti divortati eneaflorin798@yahoo.ro eneaflorin798@yahoo.ro sint divortat si copilul este la sotie,cind a bagat actele de divort sotia cu parintii ei iau scos alt certificat de nastere copilului,astfel incit copilul are ... (vezi toată discuția)
Certificat nastere makdutza makdutza Daca am solicitat duplicat dupa certificatul de nastere, dar l-am pierdut, cel vechi mai este valabil pt a-l depune la dosarul de casatorie civila? Multumesc! (vezi toată discuția)