Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Certificatul de naștere
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Certificatul de naștere

Am pierdut un certificat de naștere, am solicitat eliberarea altuia, apoi l-am găsit pe primul. Întrebarea este dacă emiterea celui de-al doilea l-a anulat automat pe primul.
Da, primul a fost anulat. N-ar fi rau sa-l duceti la Starea civila.