Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Evacuare chirias
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Evacuare chirias

Care este procedura de evacuare a unui chirias care nu a achitat chiria conform contractului neinregistrat la ANAF?
Multumesc
daca exista contract trebuia inregistrat la ANAF,acum daca se inregistreaza o sa platiti din urma si poate si o amenda. Pentru evacuare este un proces destul de anevoios dar nu imposibil, in perioada decembrie-martie nu se fac evacuari.
Am o cunostinta care a patit ceva asemanator doar ca nu era chirias ci a lasat o familie sa stea acolo si sa-si plateasca intretinerea, a avut loc un proces si dupa perioada de iarna a putut sa evacueze apartamentul.