Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Lovituri in legitima aparare
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Lovituri in legitima aparare

buna seara .asi avea si eu o intrebare .ma aflam la un bar cind o persoana a inceput sa vorbeasca urit cu mine si sa ma injura am incercat sa nu il bag in seama el a vent si a inceput sa ma loveasca cu pumni incercindul sal inping sa ma lese el ma prins de git si atunci iam dat 2 lovitori in zona feti si sa dus cu fata de pietre lovinduse mai tare .dupa un timp a chemat salvarea la dus la spital a primit 25 ..30 zile de ingrijiri medicale urmatoarea zi am fost si eu la spital am primit 2 ..3 zile ingrijiri medicale .avind in vedere ca el a inceput cearta si el a sarit la mine sa ma loveasca .eu pot pati ceva pentru felul cum am reactionat.
Buna ziua,
Va sfatuiesc sa aveti martori care sa ateste ca acea persoana v-a agresat prima atat verbal cat si fizic.

Din descriere pare sa fie legitima aparare.

Depinde insa si daca martorii vor confirma aceasta versiune.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat