Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... succesiune pamant
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

succesiune pamant

Reclamantul vrea doar partea lui iar unul din parati vrea si partea reclamantului si restul partilor. In afara de reclamant doar unul singur nu doreste sa i cedeze partea. Paratul care vrea toate partile nu vrea nici sa contribuie cu bani, reclamantul cheltuind pana acum destui bani si nu vrea nimeni s ai dea bani. Abia dupa 1 an de la inceperea procesului, timp in care reclamantul a adunat acte la dosar si a cheltuit bani, acest parat a solicitat Acesta e si unul din motivele pentru care reclamantul vrea sa renunte, pentru ca se prelungeste prea mult procesul, si nu mai face fata financiar, are si 70 ani si e si cu picior amputat. Nu sunt 2 procese. Poate face cerere de inchidere a procesului, specificand toate aceste motive? Multumesc.
mai aveti un subiect deschis pe aceasta tema; ce scrieti aici e incoerent daca e scos din context; mergeti si scrieti la subiectul initial