Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mostenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mostenire

Buna seara socrul meu deține un acte de moștenire făcut acum vreo 30 si ceva de ani unde este scris că este unic moștenitor pe întreaga suprafață succesorală.am poza dar nu stiu cum as putea sa o atasej.problema e ca frați și surorile nu vor să țină cont de aceea hârtie cu toate că scrie ca sunt străini de succesiune și sunt trecuți toți 4 inclusiv mama lor după moartea tatălui.

Pe acea hârtie scrie ca sunt străini de succesiune conform articolului 700/1978.

[ edit : mesaje conexate ]
trandafir2, moderator
Mă poate ajuta cineva să îmi spună dacă ei mai au dreptul la moștenire sau nu.
Din ce expuneti dvs., rudele socrului dvs., nu mai au niciun drept cu privire la mostenirea respectiva.