Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Schimbare nume S.R.L.
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Schimbare nume S.R.L.

In cazul in care unui S.R.L. i se schimba numele, dar se pastreaza acelasi CUI, J, domeniu, etc - nume declarat la ITM ( sau/si REVISAL, aici nu stiu foarte sigur) si exista niste contracte deja semnate (cu vechiul nume al S.R.L.-ului, nedeclarate inca in REVISAL, urmeaza a fi declarate) ce vor intra in vigoare dupa data la care noul nume a fost declarat, ar trebui aceste contracte refacute cu noul nume al S.R.L.-ului? In caz contrar, care sunt penalitatile ?

Multumesc

B0gdan84, utilizator
C.i.m. respective , daca nu au fost declarate in REVISAL, se vor reface cu denumirea noua a societatii.
freeelis a scris:

C.i.m. respective , daca nu au fost declarate in REVISAL, se vor reface cu denumirea noua a societatii.

In caz contrar se cunosc penalitatile? Multumesc