avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 118 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Codul COR 251901
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Codul COR 251901

Sunt incadrat cu acest cod intr-o forma de IT.
Beneficiez de scutirea de impozit?
Restul conditiilor sunt indeplinite.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:14, 23 Noiembrie 2016
Sunt scutiti numai cei care ocupa una dintre cele opt functii reglementate de Ordinul Ministerului de Finante nr. 835/2015 :
- Administrator baze de date
- Analist
- Inginer de sistem in informatica
- Inginer de sistem software
- Manager de proiect informatic
- Programator
- Proiectant de sisteme informatice
- Programator de sistem informatic


Functia de consultant in informatica(cod COR 251901) nu regaseste in cele mentionate mai sus.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Scutire impozit angajat in it bodanelu bodanelu De curand a fost dat un ordin de ministru ce exclude dependenta de anumite facultati pentru a beneficia de scutirea de impozit ca angajat in IT. Eu lucrez ... (vezi toată discuția)
Scutire impozit it confuzii Stefan131 Stefan131 Buna Ziua, As dori sa știu dacă am dreptul la scutire dacă: 1. Am terminat Facultatea de Mecanica. 2. Profesez în domeniul IT de mai bine de 6 ... (vezi toată discuția)
Dreptul muncii - scutire impozit in baza ordinului nr. 1348/2015 andreaneamtu andreaneamtu Buna ziua, As dori sfatul dumneavoatra intr-o problema de modificare de contract. Lucrez la o firma IT de aproximativ 1 an si jumatate pe postul de Tehnician ... (vezi toată discuția)