avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 681 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... indemnizatie - termen depunere acte
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

indemnizatie - termen depunere acte

Buna ziua. pe data de 20dec se termina co postnatal adica 126 zile.
pe 3sept2016 am nascut. cand trebuie depus dosarul de indemnizatie?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:22, 24 Noiembrie 2016
Pentru a beneficia de indemnizatia pentru CCC, incepand cu data de 21 dec.2016, trebuie sa depuneti dosarul în termen de 60 de zile lucrătoare de la data la care a inceteaza concediul de maternitate.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Depunere dosar icc Magda Ionas Magda Ionas Buna seara,imi puteti spune cand ar trebui sa depun dosarul pt indemnizatia de crestere copil daca am inceput conc prenatal pe 01.11.2016 si am nascut in ... (vezi toată discuția)
Concediu crestere copil paul1851 paul1851 Buna ziua. Am urmatoarea problema. Sotia mea are gemeni. Ea a luat ~35 zile in prenatal, iar restul de zile intentioneaza sa le ia in postnatal. Problema este ... (vezi toată discuția)
Dosar indemnizatie crestere copil adinanicoleta adinanicoleta Buna ziua, Va rog sa ma lamuriti cand se poate depune dosarul pentru indemnizatia crestere copil, la terminarea concediului pre/postnatal sau la 42 de zile ... (vezi toată discuția)