Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Custodia copilului
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Custodia copilului

Cum as putea sa păstrez un minor de 4 ani in custodia mea dacă mama lui a părăsit căminul conjugal de o luna si a fugit din țara cu altcineva, fără să-l ia, fiind sub îngrijirea mea si dându-l la grădinița frecventează zilnic fără lipsuri, timp de 6 ani Ea nu a muncit decât o luna doar eu si i-am întreținut pe amândoi eu având situație mai buna decât ai ei ss avea șanse sa păstrez eu minorul? Va salut cu stima si respect
Care e statutul matrimonial? Căsătorit, concubinaj,divorțați? Puteți cere custodie unica în instanță. Se va iniția o ancheta psihosociala. Apoi probe materiale și martori.