avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 376 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Imprumut societate catre salariat
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Imprumut societate catre salariat

Am acordat imprumut unui salariat, vreau sa ii iau dobanda,pot sa iau dobanda bnr din data semnariicontractului? Sau cum ar trebui procedat cat mai corect?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 16:36, 28 Noiembrie 2016
Nu puteti sa dati in acest fel bani din firma catre angajati. Doar salariul cuvenit.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Creditare societate vinerica vinerica Buna ziua, Va rog sa-mi spuneti care este plafonul de creditare a unui asociat catre societate. Va mutumesc. (vezi toată discuția)
Imprimut firma pe baza unui imprumut bancar de nevoi personale al asociatilor EricaNagy EricaNagy Buna ziua, Pot face un contract de imprumut firma cu firma al carui asociat sunt iar rambursarea acestui imprumut sa fie scadentarul creditului de nevoi ... (vezi toată discuția)
Imprumut intre societati comerciale si/sau asociatii colonelu colonelu Mentionez de la inceput ca nu am studiat legislatia pentru ca nu am avut inca timp . Intrebarile ar fi : 1. O societate comerciala poate imprumuta o alta ... (vezi toată discuția)