Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Imprumut societate catre salariat
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Imprumut societate catre salariat

Am acordat imprumut unui salariat, vreau sa ii iau dobanda,pot sa iau dobanda bnr din data semnariicontractului? Sau cum ar trebui procedat cat mai corect?
Multumesc
Nu puteti sa dati in acest fel bani din firma catre angajati. Doar salariul cuvenit.