Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... PFA
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

PFA

Buna ziua,
Sunt atestat ca administrator,functionez ca PFA, si am o intrebare:
- Conform legii,stiu ca lista de plata trebuie semnata conform legii de Presedinte,Cenzor,Administrator. In cazul unui contract incheiat intre As.Propr. si PFA,aceasta lista mai trebuie semnata de cei doi(Presedinte,Cenzor),in conditiile in care eu, ca PFA, imi asum responsabilitatea corectitudinii, intocmirii acestei liste si a modului de a gestiona contabilitatea Asociatiei?
Va multumesc.
la un presedinte nu conteaza pregatirea de baza.
Important e sa fie proprietar in acel imobil.
Va multumesc pt sfaturi.
Exista oameni cu 4 clase care si-au dezvoltat afaceri, unele rasunatoare, oameni ce au ajuns milionari si care au angajati cu studii superioare, specialisti...
Acel presedinte cu 8 clase estre cel care a semnat contractul dumneavoastra de munca si cred ca nu ati fost obligat sa va angajati la acea asociatie.
Daca acum aveti divergente cu cel ce are 8 clase, tot asa sunt situatii in care unii administratori au divergente cu presedintele ce are studii superioare. Daca vor lucreaza impreuna iar daca nu, nu!