avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 854 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Servicii de proiectare fara contract
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Servicii de proiectare fara contract

Buna ziua,
Se poate taia o factura pentru un beneficiar persoana juridica pentru "servicii de proiectare instalatii" fara a exista un contract intre cele 2 parti ?

Cu stima,
Cel mai recent răspuns: Iulian MANEA , Contabil 19:04, 1 Decembrie 2016
Ar trebui sa existe cel putin o comanda.
E suficienta factura.

Recomand incheierea unui contract inainte de prestarea lucrarilor; nu se stie cand apare un litigiu iar aici se pot trece in amanunt toate posibilitatile.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum pot sã încasez bani fãrã casã de marcat? Irimescu_Damian Irimescu_Damian Am un SRL axată în primul rând pe prestări servici informatice (creare pagini web, depanare unități PC, consultanță achiziționare ... (vezi toată discuția)
Cum recuperez creante de la debitori rau-platnici? dan s dan s Are cineva idee ce sa fac sa imi recuperez creantele de la debitorii rau platnici ? (vezi toată discuția)
Pfa - modalitate de a factura banii ciulic ciulic Buna ziua, pentru ca cunostiintele mele in acest domeniu sunt egale cu 0 am ajuns in sfarsit (sper ca este locul potrivit) aici pe forum, avand urmatoarele ... (vezi toată discuția)