Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Servicii de proiectare fara contract
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Servicii de proiectare fara contract

Buna ziua,
Se poate taia o factura pentru un beneficiar persoana juridica pentru "servicii de proiectare instalatii" fara a exista un contract intre cele 2 parti ?

Cu stima,
Ar trebui sa existe cel putin o comanda.
E suficienta factura.

Recomand incheierea unui contract inainte de prestarea lucrarilor; nu se stie cand apare un litigiu iar aici se pot trece in amanunt toate posibilitatile.