Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Infiintare Asociatie Proprietari
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Infiintare Asociatie Proprietari

Buna, ar putea sa imi spuna cineva cat timp dureaza pana la solutionarea dosarului de inregistrare al Asociatiei depus la ANAF-ul din Sectorul aferent adresei imobilului?
Conform
GHIDUL OBLIGAȚIILOR FISCALE ALE ASOCIAȚIILOR DE PROPRIETARI
1.2. Eliberarea certificatului de înregistrare fiscală
Pe baza declarației de înregistrare fiscală, organul fiscal competent din subordinea Agenției Naționale de Administrare Fiscală eliberează certificatul de înregistrare fiscală, în termen de 10 zile de la data depunerii declarației. Prin certificatul de înregistrare fiscală se atribuie codul de identificare fiscală, ce va fi înscris de asociație în cadrul documentelor elaborate.

ynocentta, utilizator