Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... care este modalitatea de de a iesi la pensie in cazul ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

care este modalitatea de de a iesi la pensie in cazul meu acum ?

data nasterii 22.05.1972; sex F ; data incadrarii 01.05.1990 civil pana in prezent; daca imi pot cumpara 5 ani de pensie si care sunt penalizarile
Daca ati fost asigurata in ultimii 5 ani nu puteti cumpara vechime in munca.
Mai aveti pana impliniti versta de 63 de ani ca sa putem vorbi despre penalizare.
multumesc mult - dar pe probleme medicale ? si la ce penalizari
Pensia de invaliditate se calculeaza ca si cea de limita de varsta.
Nu este cu penalizare.
Amanunte despre pensia de invaliditate, aici:

[ link extern ]