Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Felul declaratiei - 070 declaratie
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Felul declaratiei - 070 declaratie

Sunt PFA din 2010 si pana acum nu a trebuit sa depun declaratia 070. Insa acum am atins limita de 220 000 RON la cifra de afaceri si trebuie sa depun.

La Sectiunea I din declaratie (Felul Declaratiei) nu stiu ce sa bifez, sunt 3 optiuni:

1. Declaratie de inregistrare fiscala
2. Declaratie de mentiuni
3. Declaratie de radiere

Optiunea 3 (Declaratie de radiere) cu siguranta nu bifez. Insa avand in vedere ca la infiintarea firmei nu am depus aceasta declaratie nu stiu care punct sa bifez, punctul 1 sau 2.

Ma poate ajuta cineva ?
Varianta 2.