Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... garsoniera dupa casatorie
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

garsoniera dupa casatorie

Daca dupa casatorie avem cumparata o garsoniera prin programul prima casa,de 2ani,acum suntem despartiti,urmeaza divortul,avem un minor,ce drepturi am eu si copilul in urma divortului la garsoniera?eu am avut salariul minim pe ec iar el este navigator.cum se procedeaza in cazul partajului?el-sotul-spune ca tre' sa fiu constienta ca nu am nici un drept.va multumesc!
Copilul cat parintii sunt in viata, nu are vreun drept legat de garsoniera.
Bunul este comun al sotilor si intre ei si-l impart.
Se pleaca de la prezumtia ca ati contribuit egal la achizitionarea lui, insa el poate cere si proba ca a avut o contributie mai mare.
Multumesc