Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Promisiune bilaterală de partaj voluntar
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Promisiune bilaterală de partaj voluntar

In urma unei înțelegeri între mine si fostul sot am facut la notariat o promisiune bilaterală de partaj voluntar in care mi-am luat angajamentul sa ii plătesc o anumita suma(sulta) in rate lunare a imobilului dobândit după căsătorie. Atât timp cat ii plătesc rata lunar el mai are drept de a locui in imobil?
Depinde si de ce ati trecut in actul notarial, daca ii platiti sulta adica, despagubire nu mai are dreptul sa locuiasca in acel imobil.