Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Plata concediu odihna
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Plata concediu odihna

Buna, sunt angajata la 4ore si am salar de 600 lei net. Lucrez 24 ore pe saptamana. Sunt angajata din 6.04.2016 si nu am beneficiat de concediu de odihna. In 15 .12. 2016 imi intrerup activitatea la aceasta firma. Intrebarea e: cati bani m-i se cuvin daca in aceasta perioada nu am beneficiat de CO, nici medical, nimic. Multumesc frumos.
Perioada de activitate : 06.04.2016 - 15.12.2016

Durata CO prevazuta in c.i.m. : 20 de zile lucratoare (banuiesc ca atat aveti mentionat in c.i.m.)

Numar zile de CO : 13,8 zile lucratoare ... in speta, aveti dreptul la 14 zile lucratoare de CO.

La incetarea c.i.m., aceste zile vor fi compensate in bani , potrivit art.146 alin.3 C.mun.

Pentru calcul ar trebui sa ne spuneti ce salarii brute ati avut in perioada septembrie - octombrie - noiembrie.