Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Se pierde sau nu indemnizatia pentru cresterea ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Se pierde sau nu indemnizatia pentru cresterea copilului?

Buna ziua,
Ma numesc Cristina Ciobanu si va rog si eu sa ma ajutati cu un raspuns.
Sunt in concediu de maternitate si vreau sa fac doctoratul. O sa am statutul de student si o sa primesc o bursa. E posibil sa pierd indemnizatia pentru cresterea copilului in aceste conditii?
Va multumesc frumos!
Toate cele bune!
Cele 2 surse financiare sunt compatibile.
NU pierdeti indemnizatia pentru crestere copil.