avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1879 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Se pierde sau nu indemnizatia pentru cresterea ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Se pierde sau nu indemnizatia pentru cresterea copilului?

Buna ziua,
Ma numesc Cristina Ciobanu si va rog si eu sa ma ajutati cu un raspuns.
Sunt in concediu de maternitate si vreau sa fac doctoratul. O sa am statutul de student si o sa primesc o bursa. E posibil sa pierd indemnizatia pentru cresterea copilului in aceste conditii?
Va multumesc frumos!
Toate cele bune!
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 21:51, 2 Septembrie 2009
Cele 2 surse financiare sunt compatibile.
NU pierdeti indemnizatia pentru crestere copil.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu de maternitate IoanaFD IoanaFD Buna ziua, as avea o intrebare legata de concediu de maternitate. Daca in anul dinaintea nasterii copilului, ma aflam in concediu fara plata, este posibil ca ... (vezi toată discuția)
Concediu pre, post natal si indemnizatie maternitate doctorand cu frecventa si plata cu ora OanaSorina OanaSorina Sunt incadrata ca si student-doctorand cu frecventa cu bursa din data de 17 octombrie 2011. In tot acest timp am beneficiat in fiecare an si de contract de ... (vezi toată discuția)
Mama studenta - ce drepturi banesti? stefanprisacariu stefanprisacariu buna ziua, Sotia mea este studenta la UMF Iasi, in anul II pe specializarea asistenta medicala generala. Acum este insarcinata, urmand sa nasca in luna iulie, ... (vezi toată discuția)