Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... anulare casatorie sau divort
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

anulare casatorie sau divort

Buna seara,
m-am castorit cu cetatean american in 2003 in bucuresti, eu nu am ajuns in USA dar sotia este cetatean american si locuieste acolo. as dori sa anulez casatoria sau sa divortez, cum sa procedez?
Va multumesc
Divortul se va face la judecatoria Constanta.
Unde aveti dv.domiciliul in prezent.
va multumesc pt. promtitudine
va precizez ca am domiciliul in constanta dar casatoria cu cetateanul american a fost facuta in bucuresti , divortul se face in constanta unde am eu domiciliul?
Cererea de divort va fi solutionata de judecatoria de la domiciliul dumneavoastra, respectiv judecatoria Constanta.
va multumesc foarte mult
o seara minunata!!!