Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... O hotărîre judecătorească definitivă mai poate ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

O hotărîre judecătorească definitivă mai poate fi atacată?

Sint nemulțumit de hotărârea luată în final intr-un proces de partaj,care a trecut dela judecătorie pînă la curtea de apel cu aceleași erori materiale pe care le-am sesizată timp, dar nu am fost ascultat sau înțeles și din cauza avocatul care probabil a făcut alianță cu avocatul părții adverse. După un an de la pronunțare se mai poate face ceva,considerind că însă identitatea mea a fost stirbită cu mărturii false?
Ce intelegeti prin erori materiale ?
Ce intelegeti prin expresia identitatea a fost stirbita?