Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensie

Buna ziua,vabrog sa mi spuneti,am 56 de ani,sunt pensionara de boala din anul 2008,pot sa solicit sa mi recalculeze pensia,sa devin pensionara de varsta,daca se aproba,se va mari pensia ? Multumesc
De la pensie de invalidiate se poate trece doar la cea de limita de varsta.
Trecerea se face din oficiu.
Precizati:
Luna si anul nasterii
Total stagiu de cotizare realizat
Din ce se compune acesta.