avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 607 soluții astăzi
Forum Bani şi Afaceri ... Tendinţe în lumea creditării Credit ipotecar in dolari
Discuție deschisă în Tendinţe în lumea creditării

Credit ipotecar in dolari

buna ziua, am luat un credit ipotecar in dolari in anul 2011 cand dolarul era 2,8 ron, acum dolarul a crescut enorm ajungand la 4,3 ronsi rata mea a crescut mult.Credeti ca pot face ceva ca sa-mi usurez situatia, credite prea multe in dolari nu cred ca sunt,nu stiu la cine da apelez.
Cel mai recent răspuns: DAN POPESCU , Avocat 16:13, 18 Decembrie 2016
Apelati la un avocat,prezentati-va cu actele respective:contract credit,plati efectuate etc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Litigiu banca martsmart martsmart Am contractat un credit in CHF in anul 2008 ( rata 620 RON ). In 2010 banca si-a majorat comisionul de administrare (unilateral), in acelasi an mi-am facut o ... (vezi toată discuția)
Creditipotecar in franci elvetieni Mihaelamihai82 Mihaelamihai82 Buna ziua,in 2008 am facut un credit ipotecar(francul era atunci 23000),suma fiind de 170.000 de franci cu o dobanda fixa de 4% pe o perioada de 40 de ... (vezi toată discuția)
Probleme....... alinaion82 alinaion82 Buna ziua! Am si eu o mare, mare problema.. Va rog frumos, ajutati-ma cu niste sfaturi,,,pt ca sunt lucruri care ma depasesc.. In anul 2000, matusa X a ... (vezi toată discuția)