Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Sunt amenintata
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Sunt amenintata

buna...in urma cu 4 ani am cunoscut un baiat....si am avut o relatie cu el...o perioada...mentionez ca familia mea este total impotriva acestei relatii...insa noi am ascuns acest lucru....dupa 7-8 luni am incercat sa pun punct....dar nu am putut...a inceput sa imi zica ca se omaora...si a incercat chiar....apoi ca spune familiei mele despre povestea noastra....in perioada aceea de 8 luni el mia facut cateva cadouri de genul o bratara un lantic....nu cu o valoare foarte mare....acum imi cere bani pe care se presupune ca el mi i a dat....ma suna zilnic de cel putin 10 ori pe zi....si ma injura ma jigneste....imi schimb nr de tel il afla....ii zic sa ma lase in pace...degeaba...el vrea sa stau cu el...ca ma iubeste....nu mai pot sincer....am rezistat pana acum...vreau sa merg la politie....am inregistrat toate conversatiile....si am toate mesajele....un sfat va rog
Depuneti plangere la politie. Daca va simtiti amenintata si chiar va temeti puteti incerca si obtinerea unui ordin de protectie.