avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 514 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Vreau sa ma mut de acasă la 17 ani
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Vreau sa ma mut de acasă la 17 ani

Buna seara . Voi începe prin a va spune despre ce este vorba.
Am 17 ani si am o relație cu un băiat are si el tot 17 ani , suntem impreuna de aproape 2 ani
Vreau sa spun ca familia mea nu este de acord cu el , însă familia lui da si părinții lui ne susțin si au spus că ne vor ajuta daca avem nevoie .
Am incercat de multe ori sa vorbesc cu familia mea însă degeaba sunt de neînduplecat , ei spun ca acest baiat nu face de mine , . Băiatul acesta chiar ma iubeste si eu îl iubesc, dar avem o situație foarte dificilă , nu putem sa ne vedem nici macar pe ascuns deci este foarte greu sa mai asteptam un an așa că am hotarat sa ma mut la el dar familia mea va face mare scandal .
Si da vreau sa spun ca voi continua să îmi termin liceul
Am câteva întrebări legate de acest subiect
Deci o sa spun:
Familia mea sau poliția ma poate lua cu forta acasă ?
Iubitul meu poate păți ceva? Sau familia lui?
Exista posibilitatea ca eu sa dau o declarație cum că rămân la el de bunăvoie ?
Va rog sa imi dati răspunsuri sigure
Ultima modificare: Luni, 3 Mai 2021
gi-jane2, moderator
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 07:00, 3 Mai 2021
Muta-te daca chiar asa suferiti de tare ,de nu mai poti astepta un an.
Nu ai unde sa dai declaratie, ca nu intereseaza pe numeni.
Nimeni nu pateste nimic.
Cu ocazia mutarii o sa constați pe propria piele cat or sa te iubeasca ai lui si or sa te ajute si or sa te intretina si cat te iubeste si iubitul tau ala de 17 ani.
Ultima modificare: Luni, 3 Mai 2021
gi-jane2, moderator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vreau sa plec de acasa Andra244 Andra244 Bună! Am 17 ani jumătate și vreau sa ma mut la iubitul meu. El e major,suntem de aproape un an împreuna. Vrem sa ne facem viața frumoasa amandoi,iar ... (vezi toată discuția)
Corupere de minori ,puscarie>? croitoru roxana croitoru roxana deci nu stiu cum sa incep vreau sa ma lamuriti va rog dac se poate!sunt cu un baiat in varsta de 21 de ani timp de 2 ani de zile ne iubim foarte mult,eu am 16 ... (vezi toată discuția)
Bună ziua! Alexandra2201 Alexandra2201 Am 17 ani și 6 luni. Sunt în plasament la bunica mea, din prima zi de când m am născut deoarece părinții nu m au vrut. Ea are 71 de ani. Am o relație cu ... (vezi toată discuția)